PSP Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 [HOMEBREW] Cheat device

In jos 
AutorMesaj
Iulian
Admin



Numarul mesajelor : 45
Data de inscriere : 16/04/2009
Varsta : 28

[HOMEBREW] Cheat device Empty
MesajSubiect: [HOMEBREW] Cheat device   [HOMEBREW] Cheat device Icon_minitime1Sam Apr 18, 2009 3:23 am

Voi posta un program pentru cheat-uit pentru psp la cererea lui racketica ( cu dedicatie pentru tine ). In primul rand nu la toate jocurile exista cheat-uri, dar la marea majoritate exista , si depinde si de versiunea jocului ( europeana sau americana adica EU sau US ). Mai intai scoateti asta de aici : http://www.filebox.ro/download.php?key=6dc354be744a8502bd951684d8a56180

Dupa ce ati scos aceasta arhiva dezarhivati-o pe desktop si va aparea un folder seeplugins. Acum pe psp-ul dvs daca nu exista acest seeplugins copiati-l direct pe root-ul cardului de memorie

Dupa ce ati copiat in seeplugins veti avea niste fisiere, ati terminat. Acum intrati in recovery-ul psp-ului ( inchideti psp-ul si il redeschideti apasand R si ala de deschis sa accesati recovery ) si dati acolo unde scrie PLUGINS si veti gasi unul care se numeste CWCHEAT.PRX, dati enable si iesiti din recovery.

Pentru a putea accesa programul, intrati in orice joc, dupa ce se incarca putin tineti apasat pe butonul SELECT si dupa cateva secunde va aparea un meniu, la acel meniu dati enable cheats , dupa care mai sus de enable cheats dati SELECT CHEATS, acolo veti gasi cheat-uri , daca gasiti , si dati enable la ce va taie pofta. Nu exista la toate jocurile cheat-uri ca le-a fost lene la programatori sa faca, dar la multe exista. ENJOY


DACA DEJA AVETI SEEPLUGINS PE PSP, INSEAMNA CA MAI AVETI SI ALTE PLUGIN-URI. In acest caz vei avea si un doc pe nume GAMe deja existent. Pentru a putea sa aveti si acest plug-in intrati in acest document si langa comanda care deja exista mai adaugati si : ms0:/seplugins/cwcheat.prx si dati save si s-a rezolvat problema
CAND VOR APAREA CHEAT-URI NOI LE VOI ACTUALIZA EU AICI PE TOATE

Sursa:PSP-Fanatik
Sus In jos
https://pspzone.forum.st
 
[HOMEBREW] Cheat device
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PSP Zone :: PlayStation® Portabil :: Jocuri :: Utilitati-
Mergi direct la: